Привласнив комунальне обладнання: на Харківщині судитимуть депутата за розтрату 14,5 мільйонів гривень

Привласнив комунальне обладнання: на Харківщині судитимуть депутата за розтрату 14,5 мільйонів гривень

На Харківщині викрито схему незаконного привласнення комунального майна. Під приводом проведення заходів з евакуації в умовах воєнного стану зловмисники вилучили обладнання вартістю понад 14,5 млн грн, яке належало територіальній громаді. Наразі триває досудове розслідування.

Про це повідомили в Харківській обласній прокуратурі.

Підозрюваним є директор будівельної компанії, який одночасно є депутатом Богодухівської районної ради VIII скликання. За версією слідства, під час виконання робіт із реконструкції очисних споруд у місті Валки він вирішив заволодіти комунальним майном, придбаним за бюджетні кошти.

Його товариство з обмеженою відповідальністю виконувало реконструкцію очисних споруд за договором із комунальним підприємством. На реалізацію проєкту фірмі було перераховано понад 14,5 млн грн, за які придбали та передали замовнику дороге технологічне обладнання – біодиски, насоси, дозувальні станції та шнекові ґрати.

Після початку повномасштабного вторгнення РФ підприємець, за даними слідства, ініціював так звану “евакуацію” обладнання, пояснюючи це загрозою обстрілів. Сторони уклали договір відповідального зберігання, після чого техніку вивезли з території комунального підприємства.

Надалі обладнання було розміщене не на визначених складах, а на території приватного домоволодіння родички фігуранта в Богодухівському районі.

Коли у 2024 році комунальне підприємство вимагало повернення майна, підприємець заявив, що обладнання нібито було знищене внаслідок бойових дій під час збройної агресії РФ.

У результаті, за даними слідства, громаді завдано збитків на суму понад 14,5 млн грн.

Рекомендовані статті