В Казахстані налагодять виробництво сінгапурського БТР

В Казахстані налагодять виробництво сінгапурського БТР
Terrex 2 – Barys-A 8х8. Фото Казахстан Парамаунт Инжиниринг

У Казахстані представили сінгапурський БТР Terrex 2 під місцевою назвою Barys-A 8×8, який планується випускати на місцевому виробництві.

Про це повідомляє видання Forbes Kazakhstan.

Очікується, що цей БТР почне вироблятись на казахстанському оборонному підприємстві Kazakhstan Paramount Engineering вже у 2025 році. Технологію виробництва компанії передала сингапурська ST Engineering Land Systems.


Контракт на співпрацю між ST Engineering Land Systems та Kazakhstan Paramount Engineering був укладений у листопаді 2024 року. Згідно з умовами угоди, казахстанська сторона отримала технічну документацію на розробку та виробництво, а також новітні технології проєктування та виробництва окремих вузлів і агрегатів.

Terrex 2 – Barys-A 8х8. Фото Казахстан Парамаунт Инжиниринг

Окрім передачі документації, ST Engineering Land Systems також направить своїх інженерів до Казахстану для трансферу технологій та надасть повну технічну підтримку на початковому етапі виробництва.

Згідно з угодою, Kazakhstan Paramount Engineering має право не тільки на виробництво, але й на модернізацію та внесення змін до техніки відповідно до вимог замовників, а також з урахуванням кліматичних і географічних особливостей Казахстану.

Barys-A 8×8

Terrex 2 — Barys-A 8×8 позиціонується як мультифункціональна бойова машина, розрахована на виконання широкого спектра завдань в умовах збройних конфліктів різної інтенсивності. У версії бронетранспортера в десантному відсіку може розміщуватися до 12 солдатів. Також передбачена можливість встановлення широкого спектра дистанційно керованих бойових модулів.

Основними відмінностями цієї моделі від попередньої версії є покращені протимінні характеристики та амфібійні можливості завдяки подвійному V-подібному днищу.

Сингапурські Terrex під час параду. Фото The Defense Post

Машина здатна долати водні перешкоди при хвилюванні до 3 балів за шкалою Бофорта, що відповідає швидкості вітру 3,4–5,4 м/с і висоті хвиль до 0,6 м. Максимальна швидкість на воді — до 11 км/год, забезпечується завдяки двом гребним гвинтам.

Машина обладнана шестициліндровим дизельним двигуном Caterpillar C9 з турбонаддувом потужністю 600 к.с. і шестиступеневою автоматичною коробкою передач Allison 4500SP. Максимальна швидкість на суші — понад 90 км/год.

Вбудована цифрова панель водія забезпечує круговий огляд за допомогою 11 комбінованих цілодобових камер (три спереду, по боках і дві ззаду). Дані з камер виводяться на монітори командира та механіка-водія.

Виробництво бронетехніки в Казахстані

Починаючи з початку 10-х років XXI століття, Казахстан активно намагається розвивати власне виробництво бронетехніки. Однак через відсутність досвіду у цій галузі керівництво країни вирішило розвивати галузь завдяки співпраці з іноземними компаніями.

Так, у 2013 році була створена Kazakhstan Paramount Engineering (KPE), 65% якої належить державному холдингу «Казахстан Інжиніринг» і 35% — південноафриканській Paramount Group. Вже у 2014–2015 роках був побудований завод, на якому планувалося розгорнути складання техніки.

БТР «Барис 8х8». Фото: Григория Беденко

У 2016 році KPE виготовила перший дослідний БТР «Барис 8×8» на основі південноафриканської бойової машини Mbombe 8, після чого машина вийшла на випробування. Однак випробування у 2021 році показали численні недоліки машини.

Також у 2021 році було повідомлено про початок серійного виробництва колісних броньованих машин «Барис 6×6», створених на базі бронемашини Mbombe 6.

Колісна броньована машина «Барис 6×6». Фото: Kazakhstan Paramount Engineering

Окрім того, цю нішу також планує зайняти турецька компанія Otokar, яка у 2019 році заснувала в Казахстані дочірню компанію Otokar Central Asia з головним офісом у Нур-Султані.

Член правління Otokar Central Asia Уфук Айбар у розмові з агентством Anadolu зазначив, що казахстанська армія користується продукцією компанії вже давно, хоча Otokar Central Asia працює в регіоні лише три роки. У 2021 році БТР Arma 8×8 та гусенична БМП Tulpar виробництва Otokar успішно пройшли випробування у трьох різних структурах Збройних сил Казахстану.

Рекомендовані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *