Космічний науковий супутник Biomass оснащений найбільшим в історії космічним радаром.
Ракета-носій Vega-C стартувала на орбіту із супутником Biomass Європейського космічного агентства (ESA). Про це повідомила компанія-оператор Arianespace у соцмережі Х у вівторок, 29 квітня.
Запуск чотириступінчастої ракети було здійснено з космодрому Куру у Французькій Гвіані. Приблизно за годину, відокремившись від носія, апарат вийшов на задану орбіту.
“Ракета Vega-C успішно вивела свого пасажира – супутник Biomass Європейського космічного агентства на сонячно-синхронну орбіту висотою приблизно 666 км”, – йдеться у повідомленні.
Головне завдання супутника Biomass, створеного компанією Airbus, – збір даних про стан лісів та їх роль у вуглецевому циклі Землі. Він уперше дозволить точно виміряти, скільки вуглецю поглинають ліси на планеті. Це допоможе краще зрозуміти їхню роль у зміні клімату. Апарат також створить тривимірні карти важкодоступних лісів планети.
Lancement de #Biomass ce matin au @EuropeSpacePort. 🚀@Arianespace @ESA_transport @esa @ESA_fr @Avio_Group @AirbusSpace #VV26 #fusée #Lancement https://t.co/eGuvWNjL2n pic.twitter.com/0wb4qYaqYC
— CNES (@CNES) April 29, 2025
Космічний супутник Biomass оснащений найбільшим в історії космічним радаром. Діаметр антени радара становить 12 м-коду.
Супутник перебуватиме на сонячно-синхронній орбіті заввишки близько 666 км. Місія Biomass розрахована п’ять років.
Нагадаємо, раніше американська компанія SpaceX запустила у космос європейську капсулу для повторного входу в атмосферу Phoenix 1.
Битва за туризм. Жіночий екіпаж у космосі