Пів мільярда на озброєння: українські виробники отримали перші пільгові кредити у 2025

Пів мільярда на озброєння: українські виробники отримали перші пільгові кредити у 2025
Передана партія мінометів МП-120. Джерело: «Українська бронетехніка».

Українські виробники зброї вже отримали майже 500 млн гривень пільгових кредитів за програмою доступного кредитування для підприємств ОПК у 2025 році.

Про це повідомив міністр стратегічних галузей економіки Герман Сметанін.

За його словами, протягом 2025 року було видано 7 кредитів загальною сумою в 463 мільйони гривень. Ще понад 10 кредитів погоджено до видачі, а понад 70 заявок знаходяться на різних стадіях розгляду.


Доступні кредити для українських виробників ОПК видають чотири різні банки — Укрексімбанк, Ощадбанк, МТБ Банк, ПУМБ.

Виробництво корпусу БТР-4Е. Фото ілюстративне, з відкритих джерел.

Програма пільгового кредитування для виробників оборонно-промислового комплексу передбачає доступ українських виробників ОПК до доступних кредитів для виробництва озброєння й військової техніки.

Рішення про запуск програми було ухвалено Кабінетом Міністрів на початку листопада 2024 року.

Відсоткова ставка для виробників становить 5 %, решту покриває держава. Розмір кредиту — до 100 мільйонів гривень на оборотний капітал до 3 років і до 500 мільйонів — на інвестиційні проєкти до 5 років.

Ці кошти можна використати на розробку, виготовлення, ремонт, модернізацію та утилізацію озброєння, військової й спеціальної техніки, а також боєприпасів, їхніх складових та інших виробів військового призначення, які використовуються для задоволення потреб Сил оборони.

Українське виробництво FPV-дронів. Фото: Міністерство оборони України

Програма буде доступною для підприємств, які Мінстратегпром уже визначив критично важливими для функціонування економіки в особливий період у сфері ОПК.

Причиною розробки програми стала потреба українських підприємств ОПК, особливо приватних, у доступних кредитах для виробництва озброєння й військової техніки. Оскільки комерційні звичайні кредити часто є недоступними для виробників озброєння.

Відповідно, компанії не мають належного доступу до оборотного капіталу для виконання перспективних розробок та масштабування виробництва. А процес придбання обладнання для виробництва зброї та закупівлі окремих верстатів і комплектуючих є досить тривалим.

На початку березня Україна відкрила доступ приватним компаніям до оборонних технологій, які перебувають у її власності. Якщо державний замовник потребує зброї в обсягах, що перевищують можливості державних підприємств, за ініціативою Міністерства оборони конструкторська документація може бути передана іншим виробникам, у тому числі й приватним, для збільшення виробництва.

Рекомендовані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *