На Кіровоградщині викрили одну з найгучніших схем розкрадання надр. Підозру отримав арбітражний керуючий (ліквідатор місцевого підприємства), який налагодив незаконний видобуток граніту, завдавши значної шкоди державі.
Про це повідомили в Офісі генерального прокурора.
За версією слідства, видобуток граніту тривав і після завершення дозволу на користування надрами — під виглядом ліквідації небезпечних ділянок кар’єру. У прокуратурі зазначили, що впродовж кількох років провели щонайменше 12 вибухових робіт, унаслідок яких незаконно видобули понад 375 тисяч кубометрів корисних копалин загальнодержавного значення.
![]()
![]()
Експерти оцінили ймовірні збитки державі у понад 1 мільярд 255 мільйонів гривень, що є однією з наймасштабніших справ у сфері охорони надр у регіоні. Слідчі зібрали вже 74 томи матеріалів, відстеживши фінансову документацію та рух продукції.
Ліквідатору оголосили підозру за ч. 4 ст. 240 Кримінального кодексу України — порушення правил охорони або використання надр. Досудове розслідування триває

